Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dokončení stavby cyklostezky z Hradce Králové na Kuks zdrželo počasí


Původní termín dokončení nové cyklostezky o délce 26 km v Královehradeckém kraji byl koncem ledna 2013. Společnost Královéhradecká labská se však dohodla s dodavatelskou firmou EUROVIA CS a.s.  na pokračování prací až v březnu, kdy by mělo být příznivější počasí. Je potřeba ještě doasfaltovat povrch 400 m v okolí Smiřic a dokončit montáž dopravního značení a mechanických zábran proti vjezdu motorových vozidel.

Během března by měly být práce dokončeny, na duben je plánována kolaudace a od května by měla být cyklostezka otevřena pro veřejnost. Výstavba cyklostezky po břehu Labe začala loni v červnu, stavba bude stát zhruba 45 milionů korun bez daně z přidané hodnoty, zhruba 90 procent nákladů zaplatí Evropská unie. Cyklostezka propojí nejzajímavější regionální památky (Hospital Kuks, kaple ve Smiřicích, pevnost Josefov) s krajským městem v návaznosti na další cyklostezky, které se křižují ve městě. Vznikne tak 26 km dlouhá trasa pro aktivní odpočinek turistů a návštěvníků regionu. Užívání cyklostezky bude víceúčelové – jedná se o nemotoristickou komunikaci sloužící jako cyklistická stezka, pěší stezka, stezka pro in-line bruslaře a v zimě také pro běžkaře. Z Hradce Králové povede nová stezka přes Věkoše a Předměřice do Lochenic, přes Smiřice, Černožice, Semonice, Rasošky a Jezbiny do Jaroměře. Pokračovat bude podél Metuje do Josefova, kde se po levém břehu Labe vrátí zpět do Jaroměře. Po pravém břehu Úpy se cyklisté a bruslaři dostanou do Brodu nad Labem, aby pokračovali po polních cestách lemujících levý břeh Labe na Kuks.

Realizátorem celého projektu je společnost Královéhradecká labská o.p.s., kterou založili společně na konci roku 2008 Královéhradecký kraj s městy Hradec Králové, Jaroměř – Josefov, Smiřice a obcí Kuks.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,79094 s | počet dotazů: 198 | paměť: 29561 KB. | 29.09.2022 - 19:08:04