Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Stavba plzeňského městského okruhu by měla být zahájena v roce 2011


Vzájemnou spolupráci při realizaci této důležité stavby se v prvním říjnovém týdnu podařilo potvrdit Koordinační smlouvou mezi Plzeňským krajem a Statutárním městem Plzeň. Kraj i město spolupracují na realizaci projektu „Městský okruh, úsek Domažlická – Křimická(Chebská)“. Plzeňský kraj zastoupená Krajskou správou a údržbou silnic(KSÚS) se bude podílet částkou cca 770 mil Kč a Statutární město Plzeň částkou 230 mil.Kč. Na financování části projektu bude podána žádost o dotaci z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Jihozápad.

Západní obchvat Plzně propojí silnice I. třídy ze směru od Klatov, Domažlic, Karlových varů, Mostu a také důležité silnice II. třídy vedoucí do Nýřan a Stříbra. Na západní okruh Plzně budou napojeny  navazující místní komunikace spojující sídliště Skvrňany, Vinice a celé Severní předměstí.

Celková délka plánované stavby je 2,1 km. Součástí stavby bude také cyklostezka, stezka pro chodce a nový chodník podél silnice včetně stavby mostu přes Slovanské údolí, trať ČD a Vejprnický potok. Počítá se stavbou protihlukové zdi o délce 470 metrů.

Příprava stavby byla zahájena už v roce 2004. Do konce letošního roku se počítá s vydáním stavebního povolení a zahájení stavby je plánováno na rok 2011. Pokud budou probíhat práce na stavbě dle předpokladů, pak by mohla bát stavba dokončena za další dva roky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89197 s | počet dotazů: 202 | paměť: 32254 KB. | 14.08.2022 - 05:24:44