Státní fond dopravní infrastruktury přispěl na novou cyklostezku v Hořicích

Cyklostezka o délce necelých 4 km propojila město s areálem secesního koupaliště na Dachovech. Asfaltový povrch umožňuje využití také pro vozíčkáře nebo zdatnější jezdce na kolečkových bruslích. 

Asfaltová stezka vede také kolem lomu u svatého Josefa a přírodní sochařské galerie. Pro oživení stezky a zvýšení přitažlivosti pro děti plánuje město doplnit cyklostezku plastikami  ze dřeva s pohádkovými motivy. Dokončený úsek cyklostezky navazuje na letos zahájený projekt Hořice – město bez bariér.  Během tří let  by měla radnice  věnovat 150 milionů korun do oprav chodníků a silnic. O plánování jednotlivých bezbariérových tras a zahájení projektu jsme již psali v článku z 6/2009 pod názvem “ V Hořicích budují bezbariérové trasy“.

Stavba cyklostezky stále zhruba 14 milionů korun, z toho téměř 9 milionů korun přispěl SFDI a 1,5 milionů přispěl Královehradecký kraj. Cyklostezka by měla zvýšit atraktivitu unikátního koupaliště na Dachovech a zvýšit šanci města na získání dotace na jeho rekonstrukci. Město plánuje navrhnout secesní koupaliště mezi kulturní památky.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,23129 s | počet dotazů: 159 | paměť: 66959 KB. | 21.06.2021 - 06:05:30
X