Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Stanovisko ŘSD k Lochkovskému mostu

ŘSD vydalo dne 13.3.2012 stanovisko k informaci zveřejněné na portálu iDNES.cz , kde bylo uvedeno, že Lochkovskému mostu na Pražském okruhu hrozí uzavření. ŘSD se k této informaci vyjadřuje a označujeme ji za poplašnou zprávu.

Po zprovoznění jihozápadní části Pražského okruhu byly na objektu Lochkovského mostu zaznamenány indikace v těsnících svarech, které ovšem nemají vliv na statiku mostu. Tyto indikace by mohly mít vliv maximálně na životnost mostu.

ŘSD jako řádný správce do doby převzetí stavby most pravidelně monitoruje. Zadali jsme nezávislý posudek Inženýrské akademii, ze kterého vyplývá jednoznačný závěr – na mostě není ohrožena bezpečnost silničního provozu a není nutné ani žádné dopravní omezení. V posudku jsou též uvedené krajní varianty řešení případných oprav. Ty by však byly řešeny za minimálního omezení, nikoliv za úplné uzavírky mostu.

Další monitorování bude průběžně probíhat a jeho vyhodnocení předpokládáme ve třetím kvartále letošního roku. Veškerá měření má ŘSD pod kontrolou a probíhají na náklady zhotovitele.

Zdroj: ŘSD  13.03.2012


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,04062 s | počet dotazů: 172 | paměť: 21590 KB. | 05.12.2021 - 12:12:50
X