Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Správné dopravní řešení – okružní křižovatka " ELBA"


0 0 votes
Hodnocení článku

V Ústí nad Labem slouží již necelý rok řidičům i chodcům malá okružní křižovatka, jejíž celkové řešení zvýšilo bezpečnost provozu a zeleň na středovém ostrově příjemně oživuje prostor. Stavba vychází z obecných zásad pro bezpečné utváření komunikací a respektuje specifika místní lokality. FOTO v článku.Cílem uvedené dopravní stavby bylo optimalizovat plynulost dopravy v místě křížení silnice III/26036, která vede z města směrem na Chuderov, a místních komunikací. Při projektu bylo nutné respektovat podmínku vedení MHD – autobusy i trolejbusy. Proto ve středovém ostrůvku umístěn i sloup pro trakční vedení.  Pro zvýraznění tvaru křižovatky byla do obrubníků umístěna všesměrová retroreflexní oka( celkem 285 ks).

  Okružní křižovatka ELBA  Křižovataka ELBA

Realizované úpravy pro zvýšení bezpečnosti chodců – nasvícení přechodů s ostrůvky mezi jízdními pruhy, umístění světelných diod před ostrůvky.

Křižovatka ELBA - ostrůvek, retroreflexní oka, diody  Okružní křižovatka ELBA

Správu  zeleně na středovém ostrově má na starosti Úřad MČ Severní terasa. Pro odpůrce květinové úpravy ve středovém ostrově je křižovatka ELBA příkladem, že i v našich městech může být dopravní stavba „pohledná“.  Okružní křižovatka slouží dobře svému účelu a na původní průsečnou křižovatku si za krátký čas už asi nikdo nevzpomene.

Termín realizace: 7.- 9/2006.

Investor: Město Ústí nad Labem

Projekt: Místní projektová kancelář Ing. Petr Urban

Zhotovitel: Klement a.s.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,10305 s | počet dotazů: 199 | paměť: 62326 KB. | 06.06.2023 - 04:31:21