Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Správcem Zón placeného stání v Praze se stane TSK


Správcem Zón placeného stání v Praze se stane TSK

Na dnešním zasedání přijala Rada města usnesení, kterým pověřuje Technickou správu komunikací hl. m. Prahy přípravou, realizací a následnou správou Zón placeného stání (ZPS). Celý systém by měl postupně sjednotit podmínky regulace parkování na území hlavního města Prahy. Úkolem TSK je v první řadě zajistit zpracování konkrétních modelů – procesního, technického, ekonomického a dopravního, a to s využitím podkladů jednotlivých městských částí, které problematiku svých lokalit znají. Následně pak bude možné spustit pilotní projekty, které systém prověří a po jejich vyhodnocení  by mělo dojít k realizaci celkového systému parkování.

Impulz řešit regulaci parkování vzešel z některých dosud nezapojených městských částí, které cítí potřebu ochránit své rezidenty a upravit možnosti parkování u stanic metra nebo v blízkosti městských částí Prahy 1, 2, 3 a 7, které mají parkování zpoplatněné. Dalším důvodem je ne vždy dostatečná kontrola nad dosud provozovaným systémem a výběrem financí.

 „ Podle zadání hlavního města se pokusíme nastavit fungující systém, který reflektuje potřeby obyvatel,“ konstatoval Ladislav Pivec, pověřený ředitel TSK.

„Nový systém by měl zvýšit komfort parkování a nabídnout nové služby uživatelům. Například umožnit využití moderních technologií, nejen k placení, ale i k hledání vhodného parkování. Ochránit rezidenty, ale zároveň umožnit krátkodobě parkovat všem na smíšených zónách, které budou základem nového řešení,“ upřesnil náměstek Nouza.

Zdroj: MHMP


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,78306 s | počet dotazů: 191 | paměť: 31718 KB. | 01.04.2023 - 19:21:58