Správa železnic zprovoznila novou zastávku Praha-Eden

Souběžně se začátkem platnosti jízdního řádu pro rok 2021 se pro cestující otevřela nová zastávka Praha-Eden. Zastávka Praha-Eden byla zprovozněna 13. prosince, ke stejnému datu bude převeden veškerý provoz mimo stávající trať a zastávku Praha-Strašnice. Ve stanici Praha-Vršovice je uvedeno do provozu nástupiště č. 3 a hrana nástupiště č. 2 u koleje č. 3, a to včetně příslušné části zastřešení a podchodu. Výstavbu tzv. Koridoru Hostivař zahájila Správa železnic v květnu 2018, jeho dokončení je plánováno v říjnu příštího roku. Stavba je hotová zhruba ze tří čtvrtin, stavbaři v aktuálně končícím postupu mimo jiné budovali první traťovou kolej v úseku Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město. Stanice na Zahradním Městě nyní disponuje kolejovým rozvětvením a třemi novými kolejemi. Současně byla dokončena výstavba trakční měnírny Zahradní Město a dalších technologických objektů.

Ve stanici Praha-Vršovice již vloni vzniklo nové nástupiště č. 4 a proběhla rekonstrukce části kolejiště blíže Nuslím, letos prošla přestavbou střední část kolejiště se 3. nástupištěm a částí 2. nástupiště, na příští rok zbývají dvě koleje přiléhající výpravní budově tak, aby mohla být zachována železniční doprava. Zásadními objekty stavby jsou mosty, pod všemi rekonstruovanými a novými kolejemi byly dokončeny související etapy. Směrem od Hostivaře to jsou tzv. most Triangl, mosty přes Průběžnou a Bartoškovu ulici, podchod ve Vršovicích a mosty přes Otakarovu ulici a potok Botič.

Zhotovitelem nové zastávky je společnost MTS + SwieR + SMP – Hostivař II, kterou tvoří Metrostav (vedoucí společník), Swietelsky Rail CZ a SMP CZ.

Zdroj: SŽ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,53219 s | počet dotazů: 147 | paměť: 53432 KB. | 07.05.2021 - 09:23:34
X