Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze 7 je umístěn detektor kontrolující výšku vozidel
Technická správa komunikací Praha (TSK) zahájila kontrolu výšky nákladních automobilů, které podjíždí mostní konstrukci v ulici Dukelských hrdinů před křižovatkou s ulicí Strojnická. Toto místo působilo řidičům problémy. TSK proto připravila pilotní projekt, díky kterému bylo v daném úseku instalováno speciální zařízení kontrolující výšku vozidel. Jedná se o využití detektoru, který spolehlivě měří povolenou výšku vozidel a v případě jejího překročení je řidič upozorněn blikajícími výstražnými žlutými světly a informační tabulí. Primárním účelem tohoto opatření je zamezení kolize nákladních vozidel s pevnými částmi dopravní infrastruktury. Instalovaná zařízení rovněž zamezí strhávání tramvajových trolejí pod mostní konstrukcí.

V případě, že vozidlo vjede k měřenému úseku a jeho výška překračuje 3,2 metru, rozsvítí se na značce dva žluté blikače a na spodním grafickém panelu se zobrazí SPZ vozidla s pokyny pro řidiče, kterému je tím dána možnost odbočit do ulice Strojnická tak, aby nedošlo k poškození trolejového vedení.

Dalším krokem rozvoje projektu bude zprovoznění zasílání podezření ze spáchání přestupků na Policii ČR do systému Přestupky, kde proběhne validace dokumentu. Po kontrole technických dat s naměřenou hodnotou bude rozhodnuto, zda se jedná o přestupek či nikoli. Pokud se bude jednat o přestupek, budou doplněny informace o provozovateli vozidla a dokument přestupku bude oznámen na MHMP k dalšímu řešení.

Zdroj: TSK Praha

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.