Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Liberci jsou připraveni na sněhovou nadílku
Zimní údržba začíná pro silničáře dle prováděcích předpisů zákona o komunikacích oficiálně začíná 1. listopadu a trvá do konce března. Liberec je město, kde napadne každou zimu takové množství sněhu, že přípravy na další zimní sezónu patří k důležitým úkolům. Stejné je to i letos. Ve spolupráci se Statutárním městem Liberec pracovali zaměstnanci Technických služeb města Liberec na Operačním plánu zimní údržby. Dále došlo ke kontrole a opravám mechanizace, která je k zimní údržbě nezbytná a v pátek 30. října proběhla v areálu TSML přehlídka většiny těchto vozidel. Uskutečnilo se několik školení pro řidiče a dispečery a již v letních měsících byly do areálu dovezeny zásoby soli a dalšího posypového materiálu.

Technické služby města Liberce a.s. budou v letošní zimě upravovat přes 407 km silnic, 165 km chodníků, parkoviště, schodiště, přechody, zastávky MHD a další plochy vlastněné Statutárním městem Liberec. Do zimní údržby se zapojí 108 zaměstnanců, je připraveno 64 kusů mechanizace, 5000 tun posypové soli, 1500 tun drti a 15 m3 ekogritu.

Časové limity dané Zákonem o pozemních komunikacích č. 13/1997 Sb. na provedení zimní údržby komunikací jsou díky organizovanosti a připravenosti pracovníků Technických služeb města Liberce a.s. o 50% kratší. Po skončení spadu sněhu nebo mrznoucího deště jsou lhůty pro dokončení zimní údržby na komunikacích a chodnících následující.

  1. a) Komunikace I. třídy – 2 hod (dle legislativy 4 hod)
  2. b) Komunikace II. třídy – 6 hod (dle legislativy 12 hod)
  3. c) Komunikace III. třídy – 24 hod (dle legislativy 48 hod)
  4. a) Chodníky I. kategorie – 6 hod
  5. b) Chodníky II. kategorie – 12 hod

Po celé zimní období drží službu dva dispečinky. Dispečink č. 1 funguje nepřetržitě 24 hodin denně (tel.: 482 410 317) a dispečink č. 2 funguje v pracovních dnech od 3:00 – 20:00 a ve dnech pracovního klidu dle povětrnostních podmínek (tel: 482 410 498).

Aktuální informace o zimní údržbě a mapu komunikací dle pořadí důležitosti naleznete na webových stránkách Statutárního města Liberec. Mapa : http://www.zk4.cz/6A.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.