V letošním roce se dočká opravy Libeňský most a pokračovat bude i rekonstrukce Nuselského mostu

Na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy dne 19. února 2015 byl schválen roční rozpočet Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK). Pro letošní rok jsou plánovány investice v celkové hodnotě 1.102,641 mil. Kč a na opravy a souvislou údržbu komunikací TSK vynaloží až 500 mil. Kč. „Komunikace na území hlavního města nejsou v příliš dobrém stavu, proto jsme pro tento rok přistoupili k navýšení rozpočtu, který je určen na rekonstrukce ulic a další rozvoj technologií na pozemních komunikacích v metropoli,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

 K významným investičním akcím TSK bude v letošním roce patřit rekonstrukce Libeňského mostu, který je v havarijním stavu a kompletní rekonstrukce se dočkají také ulice Bělehradská, Kodaňská, Bubenská a první etapou začne rozsáhlá oprava Vršovické ulice. Dále je v plánu celá řada protihlukových opatření, jako je příkladně stavba protihlukové stěny na Spořilovském plácku, na Cínovecké ulici nebo mobilní protihluková stěna v ulici Spořilovská.

„I v letošním roce budeme pokračovat v projektech Praha bez bariér a Akce BESIP, kde je připravena rekonstrukce křižovatky ulic V Rovinách x Horáčkova a malá okružní křižovatka Národních hrdinů x Nad rybníkem. Součástí akcí jsou úpravy přechodů pro chodce, výstavby dělících ostrůvků a modernizaci světelného signalizačního zařízení,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „ plánujeme také pokračovat v rozvoji sítě cyklotras a cyklostezek v Praze.“

Oprav a výměny povrchů se dočkají ulice Nuselská, Kroftova, Bieblova, Na Neklance, Štěpánská, Československého exilu – 4.etapa, Vinohradská, Českobrodská, Novodvorská, Hornocholupická, Prosecká a celá řada dalších.

Významnou akcí letošní stavební sezóna bude pokračování rekonstrukce Nuselského mostu a pokračování v akci „Zkapacitnění Štěrboholské radiály“, kde dojde k výměně povrchů na tzv. severní větvi a přilehlých komunikacích. Na tyto akce budou přiděleny finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

 

Zdroj: TSK Praha

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,15440 s | počet dotazů: 201 | paměť: 17721 KB. | 26.02.2021 - 07:03:22