Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jihočeský kraj plánuje modernizaci silnic za 1,6 miliardy korun
Finanční prostředky půjdou úpravu krajských silnic II. a III. tříd včetně mostů. Jedná se o nejvyšší investici tohoto druhu na jihu Čech v historii. Opravy potrvají od března do listopadu letošního roku. K modernizaci 141 úseků silnic v délce 421 kilometrů využije kraj finanční prostředky z ROP NUTS II Jihozápad ve výši kolem 1,1 miliardy korun. Na dalších 26 úseků o délce 89 kilometrů využije kraj finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) ve výši zhruba 275 milionů korun.

„Nejvíce úseků silnic se bude opravovat ve strakonickém okrese a to celkem 44 o délce 105 kilometrů, nejméně v českokrumlovském okrese a to celkem 12 o délce 64 kilometrů,“ upřesnil krajský radní pro dopravu Antonín Krák. „ Na Českobudějovicku to pak bude 18 úseků v délce 52 kilometrů, na Jindřichohradecku 29 úseků v délce 89 kilometrů, na Písecku 17 úseků v délce 52 kilometrů, na Prachaticku 25 úseků v délce 64 kilometrů a na Táborsku 22 úseků v délce 82 kilometrů,“ dodal.

Rekonstrukce čeká 26 mostů, kde počítá s využitím finančních prostředků ze SFDI ve výši 217 milionů korun. „„Nejvíce mostů – pět, se bude opravovat na Českokrumlovsku a Prachaticku a nejméně – dva, na Jindřichohradecku,“ upřesnil Krák.

Podrobné a aktualizované informace najdou účastníci silničního provozu na webových stránkách Jihočeského kraje www.kraj-jihocesky.cz.

Zdroj: JČK

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.