Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kraj Vysočina nechce na svých silnicích tolerovat přetížená vozidla
Během podzimních měsíců letošního roku proto budou na silnici II/602 u Velkého Meziříčí v obou směrech instalovány automatické elektronické váhy. „Úsek u Velkého Meziříčí jsme vybrali po dohodě s městem. Jde o velmi frekventovaný tah kopírující dálnici D1, který je často zneužíván pro objíždění mýtných bran. Systém bude spuštěn po zkušebním provozu příští rok před prázdninami,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Jde o první zařízení tohoto druhu na území Kraje Vysočina.

Dynamickou váhu, která bude osazena obousměrně do silnice II/602 u Velkého Meziříčí budou tvořit dynamické prahy a indukční smyčky s příslušenstvím, přehledové kamery, kamerový systém pro rozpoznání registračních značek a moderní softwar napojený na odbavovací pracoviště. „Informace z dynamické váhy budou zpracovány na pracovišti pro vyhodnocení přestupků, které zřídí Velké Meziříčí. Podle současné právní úpravy může být pokuta vyměřena ve výši sedmi tisíc korun za každou započatou tunu, která překračuje největší povolenou hmotnost vozidla, dále je třeba počítat s poplatkem za vážení přetíženého vozidla a administrativním poplatkem“ informuje Joukl. Upozorňuje však, že Kraj Vysočina počítá především s nepřímou návratností investice v podobě snížení nákladů na opravu silnice poničené přetíženými vozidly. Toto opatření přijde Kraj Vysočina na 3,4 milióny krorun.

Velkým Meziříčím po silnici II/602 denně projede zhruba 12 200 vozidel z toho 1320 nákladních. Podle odhadů Kraje Vysočina může být přetížena až jedna pětina vozidel projíždějící po komunikaci II/602. Pokud se vážení prostřednictvím dynamických vah osvědčí, mohlo by se do budoucna objevit na dalších minimálně deseti místech v regionu. Jejich lokace bude pokaždé konzultována s příslušnými městy.

Zdroj: Kraj Vysočina

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.