V Liberci zvažují snížit náklady na veřejné osvětlení

(9:20) Snižování nákladů a hledání úspornějších řešení se dostává stále častěji obsahem jednání představitelů měst a obcí. V Liberci zvažují snížení celkových ročních nákladů města spojených s provozem, správou a investicemi do veřejného osvětlení a světelného signalizačního zařízení.

Probíhá právní rozbor smlouvy uzavřené mezi SML a společností ELTODO-CITELIUM, s.r.o., na základě kterého by mělo dojít k určení nejvhodnějších postupů města. Statutární město Liberec dne 31.5.2006 uzavřelo smlouvu o poskytování služeb, nájmu veřejného, slavnostního a speciálního osvětlení a světelného signalizačního zařízení a úpravě dalších práv a povinností se zhotovitelem ELTODO-CITELUM, s.r.o.  Předmětem uvedené smlouvy je mimo jiné i obnova světelných signalizačních zařízení a veřejného osvětlení.

V roce 2010 ze strany odboru technické správy veřejného majetku SML byla zahájena kontrola i technická podpora provádění obnovy, preventivní, běžné a havarijní údržby, jakož i opravy na veřejném osvětlení a světelných signalizací, dále kontroly dodržování minimální míry svítících světelných míst, a to ve výši 98 % všech světelných bodů, kontroly časových limitů a kvalita odstraňování poruch na veřejném osvětlení a doplňováním pasportů veřejného osvětlení.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,85304 s | počet dotazů: 176 | paměť: 57184 KB. | 02.03.2021 - 11:34:37