Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kde v Libereckém kraji platí dopravní značka „Zimní výbava“ ?Silnice  Libereckého kraje jsou  při zimní údržbě rozděleny do tří kategorií. V první nejdůležitější kategorii jsou silnice I. třídy a některé dopravně významné komunikace nižších tříd. Ty by měly být uklizeny do tří hodin. Silnice v druhé kategorii se budou uklízet do šesti hodin a ve třetí kategorii do dvanácti hodin.

Silničáři budou v Libereckém kraji udržovat sjízdnost na téměř 2500 km komunikací. Udržovat se bude 395 kilometrů silnic I. třídy, které jsou ve vlastnictví státu a přibližně 2100 km krajských silnic II. a III. třídy. Na 974 kilometrech vozovek se budou používat chemické prostředky, na 1390 km inertní posyp a 38 km bude čištěno pluhováním.

Na několika úsecích silnic o délce 72 km se však  v zimě údržba nebude provádět. Jedná se především o silnice III. třídy velice malého dopravního významu. Dále nebude udržován úsek silnice II/290 v oblasti přehrady Souš, nikoliv ale z důvodu malého dopravního významu, ale z důvodu ochrany důležitého zdroje pitné vody.

 Dopravní značení – zimní výbava je umístěno na těchto komunikacích:

Silnice II/286 Vítkovice – Dolní Mísečky – Horní Mísečky

III/286 Jestřabí v Krkonoších – Rezek

III/28624, 28626  Dolní Štěpanice – Benecko- Mrklov

III/0143 Buřany – Františkov

III/29019  H. Polubný – Jizerka

II/294 Rokytnice – Rezek – Vítkovice

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.