Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Sněhová pohotovost na Praze 6 je připravena na první sníh.
Již dva roky se ověřoval systém úklidu chodníků pomocí placených brigádníků, kteří se budou i letos starat o svěřený úsek chodníků. Období zimního úklidu začíná 15. listopadu a od tohoto dne bude ve střehu téměř 600 brigádníků Sněhové pohotovosti. Brigádníci musejí nastoupit do práce nejpozději do půl deváté ráno.

 Jejich práci poté zkontrolují dispečeři, kteří uklizený chodník vyfotografují a ještě večer budou fotky ke zhlédnutí a ke kontrole na webových stránkách www.snehovapohotovost.cz . Tam také lidé naleznou mapy s rozdělením jednotlivých úseků. Pokud některý z brigádníků do práce nenastoupí, znamená to okamžité vypovězení smlouvy a na jeho místo nastoupí náhradník. Praha 6 brigádníkům zajistí také pracovní nástroje i posypový materiál. Sněhová pohotovost na Praze 6 odklízí sníh v šíři 1,2 metru. K dnešnímu dni jsou všechny úseky pro úklid obsazené.

Lidé se k úklidu sněhu hlásili i přesto, že je odměna za odpracovaný sněžný den o sto korun nižší než vloni, tedy 400 korun. Stejný naopak zůstává měsíční honorář dva tisíce korun i délka chodníku, který mají na starosti, tedy zhruba 400 metrů dlouhý úsek.

V centrální části Prahy 6 se stará o část komunikací TSK  Praha  a  nejfrekventovanější chodníky v části Dejvic, Bubenče a Petřin zajistí strojově úklidové firmy Prahy 6 v rámci pravidelného úklidu. U chodníků, o které se stará TSK, se závady mají odstraňovat nejméně v šíři půl druhého metru, u dvoumetrových chodníků pak nejméně metr jejich šířky. Nejprve se dočkají úklidu chodníky u státních orgánů, dále u orgánů hlavního města a městských částí. Následují chodníky u škol, stanic metra, zdravotnických zařízení nebo zastávek.

Dotazy týkajícími se úklidu v zimě mohou lidé posílat na e-mail snehovapohotovost@praha6.cz . Sněhová pohotovost na Praze 6  potrvá až do 31. března 2012.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.