Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pro odvrácení havarijního stavu mostů a propustků uvolnil kraj Vysočina finanční prostředky
Vedení kraje chce urychleně řešit havarijní stav tří mostů na silnicích III. třídy a rekonstrukci pěti propustků. Pro zajištění oprav uvolnil kraj téměř 27 milionů korun. (editace 10:00)

Seznam konkrétních staveb, které potřebují urychlené řešení:

III/3509 Cibotín – most

III/34710 Josefodol – most

III/35725 Křižánky – most

III/346 Kímen – propustek

III/348 Herálec – propustek

III/3464 Proseč – propustek

III/0140 Hřiště – propustek

II/346 Stáj – přestavba propustku na most

Na jednotlivé stavby jsou už zpracovány projektové dokumentace a během letošního roku dojde k realizaci staveb. Finanční prostředky na uvedené stavby jsou uvolněny z krajské rezervy.

Špatný stav mostů musí řešit všechny kraje a Vysočina není výjimkou. Aby se stav mostů nezhoršoval, musely by se dávat výrazně vyšší finanční prostředky na jejich údržbu po několik let. Vzhledem k celkové finanční situaci se však mohou řešit jen přemostění, kde by mohlo dojít k omezení průjezdnosti nebo uzavření komunikace pro zajištění bezpečnosti. V současné době je na hraně životnosti v kraji Vysočina zhruba dvacítka mostů na silnicích II. a III.třídy. 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.