Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jak se daří zdolávat příval sněhu v jednotlivých krajích a městech?
Silničáři v některých krajích nestíhají, v horských střediscích v Krušných horách napadlo jen 10 cm nového sněhu. Během pondělí se situace na silnicích v krajích postupně zklidnila a přetrvávají problémy tam, kde napadlo velké množství sněhu. Stručný přehled o sjízdnosti v jednotlivých krajích a městech:

Praha – Krizový štáb zhodnotil v pondělí 11.1. situaci v hlavním městě. Komplikace v městké hromadné dopravě musel řešit během dne Dopravní podnik Praha. Technická správa komunikací hl. města Prahy zvládla zajistit průjezdnost hlavních komunikací. Na komunikace v 2. a 3. pořadí dojde postupně. Velké množství sněhu komplikuje život chodců na chodnících i na přechodech. Z centrální části města se odváží sníh na náplavku u Vltavy. Na pražské chodníky se v dalších dnech vypraví 750 pražských zaměstnanců, většinou úředníků. Bude se pokračovat v čištění chodníků v Praze 1,2,3,7 a 9. Foto z 11.1.2010 komunikace pořadí 1b  v porovnání s komunikací a chodníkem v pořadí 3.

Praha - 11.1.2010 - Sokolovská ulice - zimní údržba 1.B pořa Praha 11.1.2010 - ulice U skládky v zimní údržbě 3. pořadí

 

Pardubický kraj – v kraji nejsou od pondělí 11.1. žádné plné uzavírky a do všech obcí je možné se dostat automobilem. V některých úsecích se pracuje na odstraňování stromů, které pod přívalem sněhu popadaly. Řidiči musí počítat  s možností pádu dalších stromů a nutnou úpravou provozu při likvidaci překážky na silnici.

Pardubice – V krajském městě pracují silničáři na průjezdnosti komunikací podle harmonogramu zimní údržby a přednost měly komunikace 1. pořadí! Ve městě napadlo během tří dnů 60 cm sněhu! Je to situace  mimořádná a odklízení sněhu bude obtížnější. Komplikace dělá velké množství sněhu na chodnících a na zastávkách MHD. Od pondělí 11.1. do 25.1. je zákaz vstupu do městských sadů. Borový les přívaly sněhu poškodily zhruba ze 40 %.

Ostrava – Po krajském městě jezdilo 14 sypačů, 10 traktorů, 8 nákladních a 2 hasičská auta s radlicemi. Ráno 11.1. byly komunikace ve správě Ostravských komunikací ošetřené a průjezdné.

Zlín – Kalamitní stav byl v pondělí 11.1. dopoledne odvolán. Zůstávají uzavřené parky na území města.

Karlovarský kraj – Silničářům se daří držet silnice sjízdné. Ve vyšších polohách se při sněhových přeháňkách mohou tvořit sněhové jazyky. Se zbytky rozbředlého sněhu musí počítat řidiči při jízdě na silnicích nižších tříd. Výška napadaného sněhu v kraji není nijak výrazná. V Chebu napadlo od pátku do pondělí jen 13 cm. S porovnání s předchozím rokem není současný průběh zimy v kraji výrazně horší. Horská střediska by i více sněhu uvítala. Přes víkend napadlo  jen do 10 cm prachového sněhu! Silnice i parkoviště jsou upravené a k areálům je možné se dobře dostat. Díky novému sněhu bylo možné upravit běžecké stopy na katastru Božího Daru – na běžkaře čeká 50 kilometrů upravených tras. Na Bublavě se lyžuje na půlmetrové vrstvě sněhu a v areálu Klínovec čeká na běžkaře dalších 25 kilometrů běžeckých stop.

Vysočina – Podařilo se zvládnout nápor sněhu bez vyhlášení kalamitního stavu. Při likvidaci sněhu na krajských komunikacích vyjíždělo 124 sypačů včetně letos nově pořízené techniky. Dále pak jezdilo 105 traktorových radliček a 25 nakladačů. Za uplynulý víkend se spotřebovalo 2840 tun soli, 589 tisíc litrů solanky a více než 5 tisíc tun inertního posypového materiálu. Denní náklady na intenzivní zimní údržbu se pohybovaly za hranicí 4 mil. korun.

Každý kraj i každé město se vypořádalo s napadaným sněhem dle svých možností i zkušeností. Velká města mají s větším množstvím sněhu v kombinaci s mrazem víc komplikací. Po zvládnutí průjezdnosti páteřních komunikací se přidávají práce na odklízení sněhu na chodnících atd. Na zimní údržbu chodníků se osvědčují malé údržbové stroje viz. FOTO z Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav - úklid chodníků 9.1.2010

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.