Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve správě a údržbě silnic v Plzeňském kraji se připravuje změna
V současné době se o správu a údržbu v kraji stará celkem šest krajských organizací. Centralizací řízení by se mělo ušetřit i změnit systém řízení. Kraj proto připravuje změnu!

Až na Středočeský kraj se ve všech ostatních krajích starají o správu a údržbu krajské správy s jedním ředitelstvím. Umožňuje to lepší koordinaci prací, operativní využívání strojů i snazší přípravu projektů a jednání s vedením kraje. Plzeňský kraj má ve hře dvě možné varianty a zvažuje jejich výhodnost. Obě varianty počítají s centrálním vedením v Plzni. Jedna z variant počítá s holdingem šesti provozů, které budou mít vlastní IČO ale jedno centrální nadřazené centrum. V druhé variantě je centrální firma a další dvě příspěvkové SÚS s vlastním IČO( SÚS Východ a SÚS Západ).

Obě varianty umožňují  úsporu peněz na platy, provoz i nákup materiálu. Kraj chce dokončit  transformaci v oblasti správy a údržby krajských silnic do 1. října 2009. Tento termín je důležitý z důvodů přípravy a zajištění zimní údržby v kraji.

V současné době se o správu a údržbu v Plzeňském kraji stará SÚS Starý Plzenec, SÚS Rokycany, SÚS Kralovice, SÚS Tachov, SÚS Domažlice a SÚS Klatovy. V šesti SÚS pracuje asi 650 pracovníků.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.