Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V okolí Kašperských hor se bude realizovat projekt obnovy stromořadí
Klatovská Správa a údržba silnic plánuje obnovu, úpravu a regeneraci stromů u zhruba 200 kilometrů krajských silnic. Pro ojedinělý projekt získala finanční podporu ve výši 20 milionů korun z fondů EU.

Kácení stromů kolem silnic se často stává předmětem sporů mezi silničáři a ekology. Silničáři mají za zajistit údržbu komunikace a přilehlého okolí s ohledem na bezpečnost uživatelů. S tím souvisí i údržba silniční zeleně včetně stromů, které bývají často umístěné v nebezpečné blízkosti kraje vozovky a především svým stářím a stavem mohou ohrožovat řidiče i cyklisty. Klatovští silničáři si nechali na středisku Kašperské Hory, které zahrnuje i okolí Modravy, Horské Kvildy a Srní, provést inventuru a pasportizaci stromů kolem krajských silnic II. a III. třídy. Stav stromů byl ohodnocen v bodové stupnici, kdy čtvrtá a pátá kategorie vyžaduje okamžité řešení. Silničáři projektem uspěli u Státního fondu životního prostředí a získali také dotaci z fondů EU.

Úprava stromořadí bude zahájena během letošního podzimu a pokračovat by měla i během roku příštího. Podle invetůry by se mělo odstranit cca 1000 špatných a nebezpečných stromů a stejný počet čeká odborný regenerační průřez. Dále se vysadí 1000 nových stromů tam, kde to je bezpečné pro silniční provoz.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.