Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na dálnici D1 budou nutné zimní pneumatiky
Na jednání operačního štábu zimní služby kraje Vysočina na Ministerstvu dopravy ČR byl ve čtvrtek 15.10.2009 dohodnut úsek na D1, kde bude umístěna dopravní značka „Zimní výbava“. Další úseky se vyznačují v Královehradeckém kraji.

 Značka bude umístěna na dálnici D1 už od exitu 66 km Loket až po 162 km exit Velká Bíteš a platit bude od 1. listopadu do 30.dubna. Vozidla kategorie M a N budou muset mít na tomto úseku zimní gumy bez ohledu na povětrnostní podmínky a aktuální počasí! Na základě dalšího jednání budou i na dalších komunikacích kraje Vysočina osazovány dopravní značky zimní výbava, zejména na komunikacích v blízkosti dálnice D1.

Z jednání na Ministerstvu dopravy ČR vyplynulo, že je potřeba řešit opatření týkající se zimního období komplexne a přijmout nejlépe obecně  úpravu zákona nebo související úpravu právní normy.

Vyhledem k letošní náhlé změně počasí již v říjnu je na zvážení, zda by nebylo vhodné  změnit i termín označující zimní období.

Královehradecký kraj oznamuje řidičům:

Na třech desítkách míst na horských silnicích v Královéhradeckém kraji se řidiči mohou od 1.11.2009 setkat s novými značkami „Zimní výbava“. Jedná se především o příjezdové silnice II. a III. třídy v Krkonoších a Orlických horách. U automobilů do 3,5 tuny musí být u zimních pneumatik hloubka dezénu hlavních drážek nebo zářezů nejméně čtyři milimetry na všech kolech. U vozidel nad 3,5 tuny pak hloubka drážek musí být nejméně šest milimetrů na všech hnacích kolech. Mapku s místy, kde se řidiči mohou setkat s úseky s povinnou zimní výbavou, lze nalézt na odkazu SUS Královéhradeckého kraje http://www.sushk.cz/aktuality/zimni-vybava/ .

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.