Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jihomoravské Cestářské rodeo se pojede v Brně
Třetí ročník jízdy zručnosti řidičů autosypačů se pojede v pátek 16.10.2009  a zúčastní se ho také vítěz Cestářského rodea ze Slovenské republiky a z kraje Vysočina.

Soutěžní trasa bude postavena na parkovišti v Heršpicích u Ústředního hřbitova. Řidiči musí projet dráhu s nákladním automobilem s předsazenou sněhovou radlicí. Pravidla soutěže vycházejí z obdobných soutěží pořádaných v USA, Islandu a od roku 2005 také na Slovensku. V letošním roce si vlastní soutěž uspořádala Správa a držba silnic kraje Vysočina. Cestářského rodea v Brně se zúčastní také řidiči Brněnských komunikací. Cílem akce je popularizovat náročnou práci silničářů při zimní údržbě a současně prověřit připravenost techniky i řidičů. Součástí Cestářského rodea v Brně bude také výstava komunální techniky používané v SÚS JMK.

Cestářské rodeo kraje Vysočina se jelo již 19.9.2009 a vítězem se stal řidič Augustýn Výborný, který jezdí jako řidič v cestmistrovství Náměšť nad Oslavou již 17. let. Více o výsledcích rodea na Vysočině v článku.

Cestářské rodeo se na Slovensku jelo v pátek 9.10.2009 v Banské Bystrici v rámci programu Dnů slovenských cestárov (8.- 9.10.2009). Akci pořádala Slovesnká cestná spoločnosť.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.