Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pokud bude automobilka Škoda Auto realizovat investice do továren, dostane Královehradecký kraj další finance na opravy silnic
Automobilka Škoda Auto plánuje rozšíření provozů ve svých továrnách v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí. V této souvislosti slíbila vláda finance na rozvoj komunální a dopravní infrastruktury.Do oprav silnic a úprav v okolí průmyslové zóny na Vrchlabsku by tak mohlo být dáno v následujících letech více než sedm set milionů korun. Finanční podporu by tak dostala stavba obchvatu Dolní Branné. Podmínkou vlády je minimální 25 % podíl z rozpočtu kraje. Rozšířením vrchlabského závodu Škoda Auto by se mělo vytvořit 2 000 nových pracovních míst a odhadem dalších 1000 nových pracovních míst bude souviset s rozvojem regionu.

Královehradecký kraj věnuje zlepšení stavu silnic velkou pozornost a využívá možností čerpání prostřednictvím EU. Kraj získal na opravu deseti mostů a devíti vybraných úseků silnic v kraji přes půl miliardy korun a 43 milionů dodá z krajského rozpočtu. Část finančních prostředků bude čerpat na opravy v letošním roce a část půjde na dokončení prací v roce 2009. Opravovat by se měl také most u Vysokého nad Labem i most ve Staré Pace. 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.