Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ghibli pomáhá v centru Prahy proti černé reklaměČistící zařízení italské značky pořídila firma ELTODO pro čištění sloupů veřejného osvětlení a s dalším vybavením bude pomáhat i při likvidaci sprejových nápisů.

Černý výlep reklamních plakátů a inzerátů je patrně určitým druhem „sportu“, kterému se věnují podnikavci všeho druhu. Plakáty přelepované a jindy zase plápolající ve větru nejsou nijak zajímavé. O reklamě se vlastně ani nedá mluvit. Kdo si bude všímat nápisů a obrázků obtočených kolem sloupů  veřejného osvětlení? A právě pro čištění těchto sloupů je určen nový stroj, který má vlastní pohonnou jednotku, nádrž na vodu a další příslušenství pro likvidaci polepek. Stroj má ještě další přídavné zařízení, které může být využito k odstraňování sprejových nápisů z budov a soch. Zařízení Ghibli je moderní přístroj využívající moderní technologii a patří právem do vybavení firem, které se věnují správě a údržbě veřejných prostranství, veřejného osvětlení i mobiliáře. Čistící zařízení Ghibli stálo 1,4 milionu korun a jedná se o první stroj tohoto typu v České republice. Sloup veřejného osvětlení umyje za 3 minuty, což je výrazně kratší doba, než za jakou se tato činnost zvládne manuálně.

Technické údaje o stroji:

– rozměry 1250x1140x1500, váha 550 kg

– tříválcový dieselmotor o výkonu 16 koní, start do -22  st. C

– hlučnost 68 dB, vodní pumpa s tlakem do 180 bar

– palivová násrž na 25 l, spotřeba v závislosti na výkonu 5-10l/hod.

– nádrž na vodu 1000 l, spotřeba vody 200-1260 l/hod.

 

Společnost ELTODO.

Ostatně v Praze platí od 1. 7.2008 i nová vyhláška o čistotě, ve které je také definováno, kde je možné vylepovat plakáty a jak je potřeba postupovat při jejich odstranění. 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.