Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zkušební úsek pro testování nového asfaltového koberce je ve Středočeském kraji
Na silnici III/1157 mezi obcemi Černošice a Solopysky je v délce 3 km položen asfaltový koberec z živičné směsi s příměsí recyklované gumy ojetých pneumatik. FOTO v článku.

Novou technologii bude průběžně testovat VUT Brno a ČVUT Praha. Životnost vozovky by se měla zvýšit o 40 % a zlepšené jsou i protismykové vlastnosti povrchu vozovky. Přidávání drcené gumy do asfaltových směsí není ve světě novinkou. Nová technologie RUBTOP však je v České republice novinkou je a pokud se osvědčí, najdou staré pneumatiky účelné využití opět spojené s dopravou. Středočeský kraj financoval projekt testování nové technologie částkou 7 mil. Kč a dodavatelem byla firma Reimo,a.s.

Povrch nové vozovky Černošice - Solopysky Napojení nového asfaltového koberce

Projekty s využitím gumoasfaltových vozovek probíhaly již dříve v Kalifornii a výzkum kalifornského ministerstva dopravy potvrdil  že vozovka může mít při zachování stejné doby životnosti podstatně sníženou tloušťku oproti běžným vozovkám. Gumoasfaltové směsi mají také větší odolnost vůči trvalým deformacím a trhlinám. Další informace o výzkumu.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.