Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze byl zahájen ekologický projekt týkající se čistoty města
Cílem projektu je obměna stávajících vozů vozového parku Pražských služeb za vozy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). FOTO v článku.Pražské služby zajišťují svoz odpadu a čištění komunikací. Rada hlavního města Prahy schválila na svém jednání 19.10.2007 příspěvek ve výši dvou milionů korun na nákup pěti nových vozidel v celkové ceně 30 366 770 korun. První tři vozy na odvoz odpadu  koupí Pražské služby do konce letošního roku a do března 2008 budou zakoupeny zbylé dva vozy na čištění a údržbu komunikací  v ceně 6 436 380 korun za vozidlo. K těmto dvěma vozům budou ještě zakoupeny speciální prachové filtry, které výrazně zvýší ekologický efekt čištění. Nové vozy měly být využívány v nejvíce zatížených oblastech, jako je centrum města. Přestože je rozdíl v pořizovací ceně vozidla na naftu a CNG je při propočítání úspor v ceně paliva za užívání po 10 let výrazně výhodnější pro vozy s pohonem CNG.

Představení nových vozů Mercedes – Benz vybavených motorem na spalování zemního plynu a dodávaných firmou CROY s.r.o.

3 vozy Mercedes – Benz Econic s nástavbou FAUN Rotopress 516 pro sběr komunálního odpadu :

* univerzální rozsah pro všechny druhy odpadu ( papír, plast, popel, směsný odpad vč. bioodpadů)

* objem 16 m3, utěsnění zásobníku proti úniku vody, prachu, popela

* akustické odhlučnění nástavby

* palivo – zemní plyn ( kapacita 320l)

* výkon motoru 205 kW/279 PS

*6 st. automatická převodovka Alison s retardérem

* počet sedadel v kabině 3 ( možno 2,4)

Mercedes Benz s nástavbou Rotopress Mercedes Benz Econic 1828 GLL - umístění nádrží na palivo

Další 2 vozy Mercedes-Benz budou dodány s variantou na úklid FAUN VIAJET a doplněny o zařízení PM 10 zachycující polétavý prach. Nová technologie filtrace vzduchu zachycuje prachové částice v suchém i mokrém stavu a je také možné zametání s filtrací i při minusových teplotách vzduchu. Přes filtry je čištěný veškerý vzduch, která prochází zásobníkem na nečistoty. Systém filtrace byl vyvinut speciálně pro zachycování prachových částic o kritické velikosti, které jsou definovány normou PM 10.

Pražské služby v návaznosti na užívání nových vozidel řeší se společností Pražská Plynárenská a.s. také variantu vybudování nové plnící stanice na CNG. Pražské služby vykonávají úkoly spojené s funkcí operátora celopražského systému nakládání s komunálním odpadem na základě desetileté smlouvy. Smlouva byla s hlavním městem Prahou uzavřena po výběrovém řízení v roce 2001. Další informace o organizaci Pražské služby ZDE.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.