Zmizí nepovolené reklamní poutače z okolí silnic?

Umístění reklamních poutačů kolem našich silnic je promyšlené a umístěné na předem dobře vybraném místě. Pokud je to se svolením silničního správního úřadu, pak by nemělo dojít k ohrožení bezpečnosti řidičů.  Problémy s “ divokou“ reklamou však musí řešit města i kraje. Jak to řeší v Karlovarském kraji?Krajský úřad Karlovarského kraje  postupně vyzývá majitele nepovolených reklam, aby je odstranili. Od konce léta rozeslal 16 výzev, dvanáct jich bylo odstraněno úplně, tři jejich majitelé odsunuli ze silničního pozemku a jen jednu odstranil Silniční správní úřad. Začátkem listopadu rozeslal krajský úřad další výzvy, které se týkají reklam podél silnic mezi Karlovými Vary a Plzní, Karlovými Vary a Chomutovem a mezi Ostrovem a Božím Darem. Kraj plánuje postupně kontrolovat a vyčistit okolí silnic první třídy.

Jak je to s s reklamními poutači kolem silnic?

Reklamní poutače – umístěné u silnice ochranném pásmu mají být jen na základě povolení příslušného správního úřadu. V případě silnic I.tř.( mimo území obce) jde o padesátimetrové ochranné pásmo. Pokud je reklama umístěná bez povolení, je nutné, aby ji majitel odstanil po zveřejnění výzvy na krajské úřední desce. Pokud majitel reklamu neodstraní, pak je silniční správní úřad povinen reklamu do 15 pracovních dnů zakrýt a pak zajistit odstranění. Náklady na likvidaci hradí vlastník  nebo majitel komunikace, na které je reklamní zařízení neoprávněně umístěné.

Poznámka : Každopádně “ divoká reklama“ přidělává práci !! Nejen že se reklama musí schvalovat, ale taky kontrolovat umístění kolem silnic, psát výzvy a následně sledovat správnost úkonů spojených s likvidací nepovolených reklam. A tak mimo starosti o technický stav, opravy, údržbu a další práce spojené se správou silnic je nutné věnovat čas lidem( majitelům divokých reklam), kteří nerespektují obecně platná pravidla. Možná by se vyplatilo , místo zakrývání a odstranění , napsat přes celou nepovolenou reklamu nějaký anti- reklamní nápis !

Dělám reklamu za Vaše peníze!!

nebo

Nepovolená reklama – peníze na její odstranění budou scházet při údržbě této silnice!

 

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,46466 s | počet dotazů: 195 | paměť: 36014 KB. | 23.01.2021 - 23:08:13