Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Středočeský kraj jednal o finančních přistředcích na opravy krajských komunikací.
Na opravy 8600 kilometrů silnic včetně 1800 mostů je ve Středočeském kraji  ročně potřeba 13 miliard korun. Z rozpočtu kraje je však možné vyčlenit pouze 2 miliardy. Finanční prostředky kraje vystačí pouze na nejnutnější opravy a pro zlepšení stavu komunikací je proto nutné získat finanční prostředky i z dalších zdrojů. Od státu kraj požadoval 800 milionů korun na opravy silnic 2. a 3. tříd. Státní fond dopravní infrastruktury však požadované prostředky nepotvrdil. Na zhoršeném stavu silnic se podepsaly letošní povodně ( kraj vyčíslil škody za 500 milionu korun) a stále narůstající doprava zejména v okolí Prahy. Na mnoha silničkách lokálního významu se s novou výstavbou obchodních a logistických center i s výstavbou rodinných domků zvýšila neúměrně dopravní zátěž.   Obavu ze zvýšení kamionové dopravy vzbuzuje i blížící se termín zavedení mýtného na dálnicích a silnicích 1. tříd.

Protože od ledna 2005 jsou  silnice 2. a 3. třídy převedeny na kraje,  spadlo i jejich financování do krajských výdajů. A to je problém, který kraj nemůže bez další pomoci vyřešit. Středočeský kraj není osamocený. Finanční prostředky na opravy silnic 2. a 3. třídy jsou potřeba ve všech krajích. Bez čerpání finančních prostředků z evropských fondů a bez možnosti spolupracovat při financování oprav se Státním forndem dopravní infrastruktury se stav krajských silnic bude zlepšovat jen velmi pomalu.

Kdyby se v každém kraji podařilo vybudovat síť kvalitních silnic spojujících důležitá města, to by bylo! Ilustrační fotografie ukazuje stav silnice v nejmenované obci v okolí Prahy, kde řidiči musí mezi výtluky zdatně kličkovat.

n200605231625_P4220009 n200605231625_P4220002

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.