Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Společnost POVED bude koordinovat dopravní spoje v Plzni


Novou společnost založilo město Plzeň spolu s Plzeňským krajem za účelem koordinace autobusového a vlakového spojení spojující Plzeň spolu s linkami MHD. Počítá se také s vybudováním několika přestupních uzlů na okraji krajského města. Počítá se s realizací tří přestupních uzlů, jejichž součástí bude i parkoviště.  První z plánovaných přestupních uzlů se plánuje mezi Hamburkem a vlakovým nádraží. Umožní přestup na vlaky z autobusů i přestup na tramvaje a trolejbusy.

Dalším přestupní uzel by mohl být ve Skvrňanech vedle internátu v Lábkově ulici. Toto místo by sloužilo pro přestup z autobusových linek z Vejprnic, Tlučné a dalších oblastí.  S dalším přestupním místem se počítá v Kaplířově ulici, kde by měla končit tramvajová linka číslo 4. Tady by bylo přestupní místo  pro autobusy směrem na Klatovy a celé Klatovsko. Bylo by to také dobré propojení se Západočeskou univerzitou pro denní dojíždění studentů. Do centra města by tak nemuselo projíždět tolik autobusů.

Společnost POVED (Plzeňský organizátor veřejné dopravy) by měla být nezávislou společností a město Plzeň v ní má podíl 34 procent, kraj 66 procent. Společnost by se měla dále zabývat perspektivně variantami rozšířením využití služeb Plzeňské karty v celém regionu okolí Plzně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,99878 s | počet dotazů: 193 | paměť: 31598 KB. | 02.07.2022 - 10:43:23