Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Společnost BONETT otevřela jedenáctou vlastní plnící stanici CNG

plnící stanice CNG ve Velkém Meziříčí
plnící stanice CNG ve Velkém Meziříčí

Ta se nachází u čerpací stanice pohonných hmot partnera, firmy Horácké autodružstvo, autorizovaného prodejce vozů Škoda na adrese K novému nádraží 1345. Nová plnicí stanice má jeden výdejní stojan CNG vybavený  oběma typy plnicích koncovek, díky tomu mohou plnit jak osobní a dodávkové vozy (koncovka NGV1), tak i autobusy a nákladní vozidla (koncovka NGV2). Stanice je otevřena nonstop, placení je možné provést pomocí platebního terminálu CNG či platební kartou nebo v hotovosti.

“Pokračujeme v budování stanic a dále rosteme. Po srpnovém otevření plnící stanice v Hradci Králové a zářijovém spuštění nejvýkonnější CNG stanice ve střední Evropě v Dopravním podniku města Brna zahajuje ostrý provoz naše další plnící stanice, tentokráte ve Velkém Meziříčí. Jedná se o naši 11. veřejnou plnící stanici sítě BONETT EUROGAS CNG,“ uvedl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „Do konce letošního roku plánujeme otevřít několik dalších vlastních plnících stanic, a posílit tak naši pozici na domácím trhu. S expanzí počítáme i nadále, do pěti let chceme počet našich CNG stanic zvýšit až na čtyřnásobek. Tak jak se rozšiřuje nabídka vozidel poháněných CNG spolu s poptávkou po těchto vozidlech na domácím trhu, poroste i síť našich stanic. Spuštění 11. naší CNG stanice v 11 hodin dne 11. 11. 2014 je více než symbolické,“ dodal Holovčák.

Velkou výhodou je umístění plnící stanice v autokomplexu Horáckého autodružstva, neboť zde řidiči najdou všechny potřebné motoristické služby v jednom místě, od plnění CNG až například po nákup nového vozidla Škoda Octavia G-Tec na zemní plyn. Horácké autodružstvo nabízí také výhodné financování nákupu vozu.

Vydejni stojan CNG

Vydejni stojan CNG

V současnosti je v České republice přes 8000 vozidel na CNG a motoristé mají k dispozici celkem 65 plnících stanic na stlačený zemní plyn, do konce roku se očekává přírůstek dalších až deseti výdejních míst. Cena CNG se dlouhodobě pohybuje na čtyřiceti až padesáti procentech v porovnání s benzínem nebo naftou. Náklady na ujetí jednoho kilometru se tak pohybují kolem jedné koruny. S růstem poptávky po tomto palivu roste též nabídka prodávaných vozidel na CNG, aktuálně si mohou zájemci vybrat z více než 60 typů vozidel všech kategorií, z toho je kolem 40 modelů osobních vozů.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,94139 s | počet dotazů: 173 | paměť: 50336 KB. | 27.09.2021 - 15:14:39
X