Společnost Arriva Morava pořizuje nové autobusy v nových barvách

Foto 3 Autobus dopravce Arriva Morava v novem barevnem provedeni

 

Společnost Arriva Morava (dříve Veolia Transport Morava) v rámci obnovy vozového parku letos pořídila 26 nových autobusů, do konce letošního roku plánuje firma nákup dalších 20 vozidel. Jedná se o vozidla značky SOR a Iveco. Sedm autobusů (typu SOR CN 12) bylo pořízeno s finanční podporou z programu ROP Střední Morava (40 % ceny tvoří dotace z evropského projektu, zbylých 60 % hradí dopravce), všechna ostatní vozidla jsou pořizována z investic dopravní společnosti. Do modernizace vozového parku investuje letos dopravce téměř 200 milionů korun. Všechny letos nově pořízené autobusy jsou již v novém barevném provedení, a to jak vnějšku vozu, tak interiéru, který je laděn do nových podnikových barev společnosti Arriva. Červeno-šedá barva autobusů byla nahrazena modro-zelenou, v kombinaci s krémovou barvou, na obou stranách vozů je výrazné logo a nápis ARRIVA. Autobusy jsou navíc opatřeny bočním reflexním páskem žluté barvy, který zvyšuje viditelnost vozidla a tím i pasivní bezpečnost.

Čtyři nové autobusy SOR C 10,5 jezdí od září na Třinecku a Jablunkovsku. Vozidla nabízí 40 míst k sezení a 34 k stání. Autobusy obsluhují linky mezi Mosty u Jablunkova a Třincem, další vyjíždí z Českého Těšína na Těrlicko a do Třince. Novými vozidly (SOR CN 12) se mohou cestující svézt také na Olomoucku, Přerovsku, Šumpersku a Jesenicku. Z vybraných páteřních linek je možné zmínit například linky Olomouc – Litovel, Přerov – Bystřice pod Hostýnem, Loštice – Mohelnice – Zábřeh – Šumperk a Jeseník – Javorník – Bílá Voda.

Se změnou názvu společnosti tak postupně dochází, v rámci pravidelné obnovy vozového parku, i ke změně lakování autobusů. Nové barevné schéma Arriva dostávají autobusy i při opravách karoserií většího rozsahu. Takto byla změněna zatím barva dvou dříve pořízených vozidel, takže k dnešnímu dni máme ve vozovém parku celkem 28 autobusů v nových barvách Arriva,“ upřesnila Pavla Struhalová, místopředseda představenstva Arriva Morava. „Změně neušel ani interiér, který poskytuje u nových vozidel maximální komfort sezení na sedadlech se zvýšeným opěradlem. Sedadla mají rovněž potahovou látku, která vychází ze vzorů skupiny ARRIVA,“ dodala Struhalová.

Nové autobusy jsou osazeny motory splňujícími emisní normu EURO 5, první vozidla vyhovující nejpřísnější emisní normě EURO 6 budou dopravci dodána letos v listopadu. Společnost ARRIVA MORAVA a.s. aktivně prosazuje téma ekologizace dopravy nejen masivní obnovou vozového parku, nákupem plynových autobusů či pořízením elektrobusu, ale též zapojením do projektu ECOSTARS, ve kterém získala prestižní ocenění třech hvězdiček. Projekt ECOSTARS na mezinárodní úrovni hodnotí dopravce jak podle složení vozového parku, tak i dle přístupu ke snižování spotřeby pohonných hmot. Dalšími vybranými hodnotícími kritérii jsou například využívání alternativních paliv nebo školení řidičů na úspornou jízdu.

Více informací k projektu ECOSTARS naleznete na www.ecostars-europe.eu

Od 1. července 2013 došlo ke změně obchodního názvu společnosti z dřívější Veolia Transport Morava a.s. na dnešní ARRIVA MORAVA a.s. Firma je největším autobusovým dopravcem na Moravě a ve Slezsku.

ARRIVA MORAVA a.s. je součástí skupiny Arriva po akvizici mateřskou firmou Deutsche Bahn. Více informací o společnosti naleznete na adrese: www.arriva-morava.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,08058 s | počet dotazů: 190 | paměť: 32967 KB. | 29.09.2023 - 11:04:00