Společnost ARRIVA chce provozovat vlaky na trati v Pardubickém kraji

Na trati mezi Moravskou Třebovou a Skalicí nad Svitavou nejezdí vlaky od roku 2011. Obyvatelé obcí, kterých se změna týkala, nebyli nijak nadšeni. Ani  náhradní autobusová doprava je neuspokojila. Letos by se však měla situace změnit. V sobotu 19.října 2013 bude předváděcí jízda železničního dopravce, který projevil vážný zájem o provádění dopravní obslužnosti železniční dopravou na vlastní komerční riziko. Této jízdy se zúčastní také starostové dotčených obcí, náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek a další pozvaní hosté. Předváděcí jízda bude uspořádána společností ARRIVA vlaky, s.r.o., ve spolupráci s Pardubickým krajem a bude realizována modernizovanou soupravou, která bude nasazena pro budoucí dopravní obslužnost na trati Moravská Třebová – Chornice a zpět, Chornice – Dzbel a zpět, Chornice – Skalice nad Svitavou a zpět. Kapacita této soupravy je 122 sedících cestujících. Vozy mohou dosahovat rychlosti více než 100 kilometrů za hodinu a jejich výkon umožňuje maximální využití technických parametrů trati.

     Výchozí a konečná stanice předváděcí jízdy je Moravská Třebová. Odjezd z Moravské Třebové je naplánován v 9,15 hodin (po dojezdu vlaku Os 24747). Do Skalice nad Svitavou dorazí souprava v 11,32 hodin.

„Na jaře jsme slíbili, že tento úsek zprovozníme a jsem přesvědčen, že se nám to podaří,“ sdělil k předváděcí jízdě náměstek hejtmana Jaromír Dušek. „České dráhy nemají k dispozici námi požadované komfortní vozidlo – tedy podvozkový motorový vůz. To, co nám České dráhy nabídly, možná dostačovalo v druhé polovině 20. století, ale rozhodně se už nehodí pro třetí tisíciletí,“ vysvětlil Dušek.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30794 s | počet dotazů: 173 | paměť: 63663 KB. | 21.06.2021 - 06:14:50
X