Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Soutěž " Zklidňování dopravy ve městech a obcích ČR " – 5. ročník


Nadace Partnerství vyhlašuje ve spolupráci s Ministerstvem dopravy, Svazem měst a obcí a měsíčníkem Moderní obec soutěž pro obce a města, která realizovala dopravní stavbu s výrazným zklidňujícím efektem pro danou lokalitu. Uzávěrka přihlášek je 31.5.2006.

Obce a města mohou prostřednictvím svých statutárních zástupců přihlásit projekty, které  byly realizovány v posledních pěti letech a v jejichž důsledku došlo  ke zklidnění dopravy, zlepšení životního prostředí a zlepšení bezpečnosti silničního provozu. Nejlepší projekty budou oceněny finanční prémií.  Uzávěrka přihlášek je 31.5.2006 ( rozhoduje datum poštovního razítka). Databázi všech dosavadních soutěžních projektů můžete nalézt na stránkách Nadace Partnerství.

Pojem zklidňování dopravy je možné chápat jako souhrn opatření, které mají za cíl změnit některé negativní dopady stávající dopravní stavby a vytvořit přijatelnější variantu . Osvědčily se některé stavební úpravy komunikace, které vycházejí ze zkušeností v zahraničí a současně respektují místní podmínky ( zúžení jízdních pruhů,  ochranné ostrůvky u přechodů i “ zpomalující“ ostrůvky před vjezdem do obce atd. ). 

Pro inspiraci nabízíme řešení v Annabergu( Německo) – malá okružní křižovatka a řešení místa pro přecházení.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,09215 s | počet dotazů: 197 | paměť: 31724 KB. | 08.08.2022 - 00:30:18