Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Místo parkoviště P+R vyroste parkovací dům
(11:30) Magistrát hlavního města Prahy plánuje rozšířit kapacitu parkovacích míst u stanice metra Černý Most.  Jedná se o novostavbu velkokapacitního parkovacího domu s kapacitou 880 parkovacích míst, který bude sloužit místo stávajícího záchytného parkoviště P+R 294 parkovacích míst.

Připravovaný záměr – stavba parkovacího domu „ČERNÝ MOST III. P+R“ je situována na východním příjezdu do hlavního města Prahy – za výjezdem z komunikace R1 ze směru od Mladé Boleslavi a od Hradce Králové, při silnici první třídy Chlumecká. V současné době je na této ploše, v blízkosti konečné stanice metra trasy B, provozováno stávající parkoviště P+R (označované jako P+R Černý Most I). 

Příjezd do parkovacího domu je navržen z komunikace NN 4142, a to z obou směrů této komunikace. Pro příjezd od východu (odbočení vlevo) se předpokládá pro vozy, které přijedou ze směru od podjezdu pod ul. Chlumeckou, částečně ze směru Mladá Boleslav a Hradec Králové po Chlumecké. Příjezd ze západu s pravým odbočením do parkovacího domu se uvažuje jako hlavní pro vozy z Chlumecké ze směru Mladá Boleslav, Hradec Králové a dále také ze směru od ČSPHM od Rajské zahrady. Výjezd z parkovacího domu bude jeden dvoupruhový ze severní fasády na místní kom. NN4142, směr východ a západ, vždy přes připojovací pruhy. Dále je navržen jeden výjezd z jižní fasády parkovacího domu přímo na ulici Chlumeckou (směr centrum).

Na základě jednání s OD MHMP a Odboru služeb dopravní policie bude součástí stavby i úprava křižovatky komunikace NN4142 a sjezdu z ulice Chlumecká směrem k Hornbachu. Hlavní vstup a výstup pro pěší se uvažuje z lávky přes ulici Chlumeckou. Vedlejší vstup bude zřízen též v prostoru vjezdu a výjezdu vozidel a v severovýchodní části objektu (směrem k Hornbachu). Únikové východy z PD budou orientovány na chodník v ulici Chlumecká.

http://www.praha14jinak.cz/_d/parkovaci_dum_cerny_most_zakres_01.jpg

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.