Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na silnici I/37 mezi Hradcem Králové a Pardubicemi mohou řidiči jet až 110 km/h
S platností od 12.4.2016 mohou řidiči, kteří pojedou po silnici I/37 v úseku mezi Pardubicemi a Hradcem Králové rychlostí až na 110 kilometrů v hodině. Ředitelství silnic zde instalovalo dopravní značky „Silnice pro motorová vozidla“, zvýšená povolená rychlost platí okamžitě.

„Po stavební stránce je silnice způsobilá, jelikož splňuje veškeré technické podmínky včetně dvou jízdních pruhů v každém směru, které jsou směrově oddělené. Nic tedy nebránilo tomu, aby se povolená rychlost mohla zvýšit na 110 kilometrů za hodinu. Během dneška by měl být úsek kompletně osazen trvalými dopravními značkami,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Doposud mezi krajskými městy platila obvyklá „devadesátka“. Projekt na nové dopravní značení mohl být zadán až po definitivním schválení zákona a jeho podepsání prezidentem republiky. Původní termín byl stanovený na poslední dubnový den, osazení novými značkami se tak stihne ve značném předstihu. „Všichni jsme si samozřejmě přáli a zasazovali jsme se o zvýšení rychlosti na této silnici už mnohem dříve, ale z legislativních důvodů to nebylo možné. Jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout a cestování mezi krajskými městy bude rychlejší,“ dodal Dušek.

Zdroj: PK

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.