Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Karlových Varech je možné uhradit parkovací poplatek pomocí SMS
Službu SMS parkovné, která umožní velmi pohodlně uhradit parkovací poplatek pomocí mobilního telefonu, je spouštěn do ostrého provozu od 2. Ledna 2013. Pro úhradu parkovného je třeba poslat SMS zprávu v předepsaném tvaru, která bude obsahovat kód zóny, registrační značku auta a dobu parkování, na číslo 902 30. Obratem přijde potvrzující SMS zpráva, která obsahuje cenu a dobu platnosti parkovacího lístku. Příjemnou zprávou pro všechny řidiče, kteří budou tuto službu využívat, je, že cena zůstává stejná jako při hotovostní platbě v parkomatu.
Pokud se řidič zdrží a bude potřebovat parkovné prodloužit, nemusí se vracet k parkomatu, ale parkovací lístek pohodlně prodlouží. I pro SMS parkovné však platí maximální doba parkování 4 hodiny.
Pro pravidelné parkování v placených zónách  je možné také využít nejpohodlnější způsob, a to objednání pouhým prozvoněním. Podrobný návod najdou řidičiete na každém parkomatu nebo na webových stránkách www.dpkv.cz. Na internetových stránkách najdou řidiči návod, jak si vytisknout daňový doklad za zaplacené parkovné.

Zároveň je možné vyzvednout v přepravní kanceláři DPKV, a.s. nebo na Městské policii Karlovy Vary kartičku s logem „Za parkování platím mobilem!“, kterou lze umístit za sklo či na palubní desku automobilu namísto klasického parkovacího lístku. Pro strážníky je kartička signálem o úhradě parkovného mobilem a nemusí dále hledat parkovací kartu či klasický lístek, který může být mnohdy někde zapadlý.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.