Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Stavební práce i provoz na D1 monitorují kamery
Necelý týden poté, co ministr dopravy Zdeněk Žák rozhodl o kamerovém monitoringu problematického úseku modernizované dálnice D1, zprovoznil Státní fond dopravní infrastruktury ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic speciální aplikaci, na které je sledován úseku č. 21 Lhotka – Velká Bíteš. Aplikace, která je dostupná na webu dopravniinfo.cz, je funkční od pondělí 29. Července. Umožňuje nejen kamerový monitoring aktuální situace, ale také zobrazení historie záznamů, které jsou ukládány v hodinových intervalech od data spuštění této aplikace.

Monitoring je  volně přístupný  a kromě úředníků, kteří mohou sledovat práce stavebních firem, mohou řidiči sledovat aktuální dopravní provoz v daném úseku. Na zhruba devítikilometrovém modernizovaném úseku č. 21 (tedy exit 153 Lhotka – exit 162 Velká Bíteš) jsou k dispozici záznamy z celkem devíti kamer, které monitorují situaci na dálnici v obou směrech. Jsou zde uvedené snímky i s časovými údaji.

Ministr dopravy v sobotu 20. července vyzval firmu OHL ŽS k okamžitému a bezpodmínečnému obnovení přerušených prací a odmítl navyšování ceny stavby. O tři dny později situaci na místě vyhodnotila kontrola složená ze zástupců MD, ŘSD a SFDI.  Zhotovitel práce přerušil kvůli údajně špatné kvalitě podloží pod krajnicí, kde se měla dálnice provizorně rozšiřovat. Po dohodě s ŘSD by se měl stavební postup změnit tak, aby D1 v tomto místě byla modernizována do finální podoby, tedy včetně zpevnění podloží.

Sledování a kontrola práce stavebních firem tak slouží i motoristům. Bylo by dobré zvážit, zda by se obdobný postup nemohl realizovat i na dalších opravovaných úsecích. Nejen pro kontrolu prací ale také pro informovanost motoristické veřejnosti!  

Zdroj: MD ČR

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.