Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jsou schválena dopravní opatření související se zahájením prací na dálnici D1
Ministerstvo dopravy schválilo 2.5.2013 potřebné uzavírky pro první dva úseky stavby. Týkají se úseků mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší. MD reagovalo na žádost zhotovitelů stavby bezprostředně a plán uzavírek prověřilo během několika dnů. Přípravné práce a související dopravní omezení v obou zmíněných úsecích začnou 9. května, aby řidiče nepostihly během květnových svátků.

Schválené uzavírky by neměly provoz na dálnici ochromit ani v dalších týdnech. S výjimkou jednoho dne totiž budou v obou směrech dálnice zachovány dva jízdní pruhy. Kvůli bezpečnosti provozu bude v zúžených pruzích omezena rychlost na 80 km/h. V úseku Lhotka – Velká Bíteš se omezení vztahují jen na směr na Prahu. Ve směru na Brno bude doprava vedena ve stávajících jízdních pruzích.

V úseku mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou dojde k úpravě přejezdů středního dělícího pásu (9. 5. – 20. 5.), rozšiřování krajnice (21. 5. – 14. 6.) a opravě krajnice pro vedení dopravy při opravě kanalizace. V úseku mezi Lhotkou a Velkou Bíteší bude rozšířena krajnice (9. 5. – 10. 7.). V sobotu 11.5. bude v tomto úseku provoz na Prahu veden pouze v jednom jízdním pruhu.

Žádné z nyní schválených omezení nevyžaduje vytyčení objízdných tras. O postupu při snášení nevyhovujících mostů, které by větší dopravní omezení a v krátkých časových úsecích i úplné uzavření dálnice, zatím MD nerozhodovalo. Termíny dalších uzavírek bude MD posuzovat v návaznosti na další žádosti firem, které stavbu realizují.

Zdroj: ŘSD

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.