Nové parkovací automaty v Bechyni někdo zničil!

(16:10) Na zrekonstruovaném náměstí T.G.masaryka v Bechyni jsou vyznačená místa pro parkování a od 1.ledna 2012 musí počítat návštěvníci i obyvatelé města s poplatkem za parkování. Výjimku z placení poplatků mají označená vozidla IDS při výkonu činnosti, služební vozidla města bechyně a vozidla na zvláštní povolení města.

Parkovné se platí u čtyřech parkovacích automatů a parkovné není nijak závratné oproti jiným městům a obcím. Automat vydává parkovací lístek a prvních 30 minut je zdarma. Další minuty jsou již zpoplatněny( každých 6 minut stojí navíc 1,- Kč). Výše poplatku  odpovídá sazbám ve městech obdobné velikosti jako je Bechyně.
Sledujeme řešení parkování v městech a obcích po celé republice a je jasné, že s přibývajícím počtem vozidel se řeší i počet parkovacích míst spolu s jejich zpoplatněním v centrálních lokalitách. Proto nás informace o nově umístěných parkovacích automatech a ceně parkovného neudivila. Pro někoho se však parkovací automaty staly nepřítelem, kterého je třeba zlikvidovat.

V Bechyni se totiž někomu natolik znelíbily parkovací automaty, že je po týdnu fungování totálně zničil a městu byla tak způsobena škoda za 368 000 korun. V současné době policie po pachateli pátrá  a město vypsalo odměnu za informace, které pomohou dopadnout pachatele.   

Těžko odhadnout, jaké myšlenkové pochody vedly pachatele k ničení běžného vybavení náměstí. Musel se na svůj čin předem připravit a zajistit si potřebný materiál. V nočních hodinách pak do parkovacích automatů nalil neznámou tekutinu a ještě tu „zlé“ parkovací automaty postříkal a pomaloval reflexní barvou. Asi si chtěl pachatel něco dokázat!Každopádně to pro vedení města i ostatní obyvatele vyslalo signál, že by mělo být náměstí nejen vybaveno parkovacími automaty, ale také systémem bezpečnostních kamer s napojením na Policii.  V budoucnosti se to bude možná ještě hodit.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,89590 s | počet dotazů: 166 | paměť: 48454 KB. | 28.02.2021 - 11:37:04