Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Rozšiřuje se počet čerpacích stanic na CNG.
S přibývajícím počtem vozidel na alternativní pohon se také zvyšuje počet plnících. stanic. V úterý 12.července byla otevřena veřejná stanice na stlačený zemní plyn v Jihlavě.(10:00)

Fotky v článku.

Je to již 33. veřejná stanice na CNG v republice a v kraji Vysočina je to stanice druhá. Kromě Jihlavy je možné natankovat ještě v Třebíči. Jihlavská stanice CNG je v areálu Dopravního podniku Jihlava, má nepřetržitý provoz a lze u ní platit kartou CNG. Provozovatelem je společnost Bonett Bohemia. Dopravní podnik Jihlava stanici využívá pro své 4 nové autobusy IVECO a do poloviny roku 2012 by mělo v Jihlavě jezdit dalších 6 autobusů na pohon CNG.

Další veřejná stanice CNG  se otevírá v polovině července v Praze Jinonicích. Provoz této stanice by měl být také NONSTOP s tankovacím automatem UNICODE pro použití CNG karty, kreditní karty i hotovosti.

Česká plynárenská únie plánuje v letošním roce 2011 otevřít ještě dalších 8-10 veřejných stanic a do roku 2020 se očekává počet čerpacích stanic u nás v počtu nejméně 300. Mapa čerpacích stanic CNG v ČR.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.