Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Řidiči, dávejte si pozor na odpočívadlech. Množí se krádeže
Od 22.12.2010 se realizuje rozsáhlá preventivní akce na parkovištích na dálnici D1 v úseku vedoucím přes kraj Vysočina. V roce 2010 zde došlo k velkému počtu trestných činů. Nejvíce krádeží se stalo na parkovištích v kilometru 139 směrem na Brno i Praha a na parkovištích 137 a 145 směrem na Prahu. Zloději se zaměřují většinou na zahraniční řidiče a využívají jejich důvěřivosti. Terčem zlodějů jsou nejen auta, jejichž řidiči jsou uvnitř čerpací stanice nebo v restauraci, ale zloději vnikají i do kabin automobilů během spánku řidiče. Organizované skupiny pachatelů okrádají také řidiče, kterým na parkovišti poškodí pneumatiku a potom využijí situace, kdy se řidič opravě pneumatikz věnuje.

Policie doporučuje uzamykání auta i při opravách pneumatiky a v případě pohybu podezřelých osob v okolí auta volat ihned linku 158.

O bezpečnost a pořádek na vysočinském úseku dálnice D1 se v délce 92,5 kilometrů starají policisté z Dálničního oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově . Na vysočinském úseku je 10 čerpacích stanic a 6 ploch s motoresty. Cílem preventivní akce s názvem Auto není trezor ani výkladní skříň je kontrola zaparkovaných automobilů a pro řidiče jsou připraveny letáky upozorňující na rizikové situace.

Při psaní tohoto článku jsem si uvědomila, jak se situace na našich silnicích přiostřuje. V předchozích dnech se v médiích rozebírala situace kolem agresivních řidičů a hledají se příčiny takového chování. Dnešní článek se naopak věnuje zlodějům, kteří hledají co a kde ukradnout. Tady už není nutné rozebírat důvody chování pachatelů. 

Právě s ohledem na zmíněné skutečnosti chci popřát našim čtenářům šťastnou a bezpečnou jízdu. Věřte, není to malé přání! 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.