Tip na výlet – Na zámek Kozel autem i na kole

Původně lovecký zámeček nedaleko Plzně je dobrým cílem pro motorizované návštěvníky i pro cyklisty. Pro parkování jsou vyhrazena dvě parkoviště. Pro obdivovatele mostních konstrukcí doporučujeme parkování v obci Kozel a trasu po litinovém mostu, po kterém je vyhrazena cesta pro pěší a cyklisty. 

Příjezdní litinový most je 30 metrů dlouhý a 3,75 metrů široký. Litinová část mostu byla vyrobena ve Valdštejnských železárnách v Sedlci. Průměr segmentových nosníků je 15 centimetrů. Vjezd na most je pro motorová vozidla zakázán. Most s ozdobným litinovým zábradlím zajišťoval přístup k zámku od Šťáhlav, které bylo centrem panství. Na obou stranách litinového mostu je část doplněna kamennými „inundačními“ oblouky.

Příjezd k parkovišti v obci Kozel je přímo ze silnice spojující obec Šťáhlavy s obcí Kozel. Parkoviště má velké množství parkovacích ploch přímo s výhledem na zámek. Parkovací poplatek je celodenní. Stejně tak je celodenní poplatek na parkovišti určeném pro účastníky svateb a handicapované návštěvníky. Silnička končící na parkovišti v těsné blízkosti zámeckého objektu začíná za obcí Šťáhlavy směrem na Rokycany na odbočce vpravo za mostem přes Úslavu.

Mapa okolí. Více informací o zámku Kozel a návštěvní doba. Další informace o parkování. 

 

 


Další články z IZDoprava.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stránka načtena za 1,91191 s | počet dotazů: 145 | paměť: 35949 KB. | 04.03.2021 - 15:14:45