Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Vyhodnocení ankety týkající se mýtného systému v Praze
Mýtný systém v Praze se již opakovaně stávál diskutovaným tématem předtavitelů města a nabízenou variantou řešení dopravy v centru. K zavedení mýta se měli možnost vyjádřit také čtenáři načeho internetového zpravodaje. Jaké jsou výsledky anket z roku 2006 a 2008?

V roce 2006 nabízela anketa jen možnost kladného nebo záporného vyjídření k realizaci mýtného systému v Praze.

Anketa proběhla v termínu od 05/2006 až 09/2006 a zúčastnilo se jí celkem 867 čtenářů a to s nerozhodným výsledkem. Mýtný systém doporučovalo 431 čtenářů a 437 čtenářů mýtný systém nepodpořilo. Z výsledku ankety je patné, že v roce 2006 byla představa o zavedení mýta pro někoho ještě těžko představitelná. Během několika let se však informovanost lidí změnila. Mýtný systém začal fungovat na dálnicích a tak se představa technického řešení mýtného systému ve městě stala reálnější.

V termínu 5/2008 – 8/2008 se uskutečnila anketa, ve které měli čtenáři již více možností vyjádření svého názoru. Celkem se účasnilo 1120 čtenářů.

257 čtenářů chce mýtný systém v Praze co nejdříve!

271 čtenářů považuje zavedení mýtného systému před rokem 2010 za neuvážené!( v roce 2010 budou v provozu další stavby městského okruhu)!

293 čtenářů doporučuje mýtné po dokončení městského okruhu a po výstavbě pakovišť před koncem placené zóny! 

299 čtenářů považuje mýtné v Praze za zbytečné!

Anketa prokázala, že si většina čtenářů umí představit realizaci určitého systému mýtných poplatků v souvislosti se splněním určitých podmínek!

Dne 20.8.2008 byla zahájena nová anketa věnovaná rychlosti a bude zajímavé sledovat její vývoj. Čtenáři mohou rozhodnout o doporučení či nedoporučení vysoké rychlosti na dálnicích a zařadit se do skupiny řidičů nebo budoucích řidičů. Je otázka, zda  zkušenost řidičů ze samotného provozu na silnicích ovlivní výsledky.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.