Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Ratibořicích mají utajený přechod pro chodce
K zámku v Ratibořicích vede silnice kolem vchodu do zámeckého parku mezi parkovišti a s utajeným přechodem pro chodce. FOTO v článku.

 

Utajeným proto, že je vyznačen jen vodorovným dopravním značením a postrádá svislé dopravní značky IP6. Každopádně doporučujeme projíždět se sníženou rychlostí prostorem a sledovat chodce i parkující vozidla. Parkoviště je totiž umístěno po obou stranách průjezdní komunikace a rozjařené skupinky návštěvníků přecházejí po přechodu i mimo něj. Nechme však mentorování, nemusí být všechno dokonalé a místo navštěvují především turisté s jasným cílem – navštívit zámek a zase odejít či odjet.

Ratibořice - přechod pro chodce mezi parkovišti Ratibořice - parkování pro invalidy

Nemohu si odpustit další malou poznámku k parkování. Řidiči, kteří potřebují zaparkovat na místech vyhrazených pro invalidy, nezoufejte. Svislé dopravní značení chybí ale vodorovným značením jsou vymezena parkovací místa na parkovišti umístěného blíže vstupu do zámeckého parku a hned u vjezdu na parkovací plochu. Platí se celodenní parkovací poplatek.

Ratibořice - vstup do zámeckého areálu Ratibořice - stojany pro kola

A malá informace pro cykloturisty. Do areálu je zakázaný vjezd na kole ale před vstupem do zámku je několik stojanů pro kola.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.