Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kdy budou moci využívat řidiči služby truck center v České republice?
Kamionová doprava je stále diskutovaným tématem v souvislosti s nehodami a omezením jízdy. Méně se však hovoří o kvalitě poskytovaných služeb pro řidiče kamionů. Situace by se měla změnit!

Deník E15 uvedl ve svém článku dne 13.8.2008: „Ministerstvo dopravy plánuje kolem dálnic výstavbu zhruba kolem 60 moderních odstavných parkovišť pro kamiony, takzvaných truck center. Ministerstvo takzvaným staničením rozdělí dálniční síť zhruba na dvacetikilometrové úseky, v jejichž rámci se budou hledat vhodné pozemky pro truck centra.“  Konečně začíná připrava systému kvalitních parkovacích center, kde by mohly být nabízené služby srovnatelné s obdobnými centry v zemích západní Evropy. Nutno přiznat, že pracovat jako řidič kamionu a jezdit po dálniční síti v České republice není žádný med. Síť kvalitních a kapacitně odpovídajících dálnic se stále ještě buduje a stejně tak to platí o parkovištích a čerpacích stanicích. Třeba na novém úseku D11 si v současné době neodpočinete a nečekejte ani čerpací stanici. Všechno je to o penězích a také o legislativě, která by umožnila rychlé jednání s majiteli pozemků. Doufejme, že se plán budování truck center začne co nejrychleji realizovat. Ve spolupráci státu i finančních prostředků soukromých investorů nebo provozovatelů by se to mohlo podařit. A doufejme, že na rozhodnutí o zahájení první stavby truck centra nebudeme dlouho čekat!  Vždyť kvalitní podmínky pro odpočinek i kapacitní parkoviště nebudou přínosem jen pro řidiče kamionů, ale pomohou zkvalitnit podmínky pro bezpečnější jízdu všech účastníků provozu.

Zdroj E15

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.