Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Intenzita osvětlení na pražském okruhu bude regulována!
Město instalovalo na části Jižní spojky čidla, která budou sledovat aktuální intenzitu dopravy. Od dubna 2009 budou informace přenášená do dispečinku kde na základě jejich vyhodnocení bude na sledovaném úseku regulována intenzita veřejného osvětlení.

Pro první část pilotního projektu  s názvem Dynamické město byl vybrán úsek mezi Černým mostem a obchodním centrem Europark ve Štěrboholech. V  projektu bude instalováno celkem 20 detektorů a bude se ověřovat přenos údajů i jejich vyhodnocování. Projekt by měl také ověřit, zda se regulací osvětlení dají ušetřit výdaje za spotřebu energie. V současné době je možné snížit intenzitu osvětlení o polovinu, a to v době, kdy na komunikacích typu Jižní spojky znatelně poklesne hustota dopravy. Zákon umožňuje snížení vydatnosti osvětlení až o 25 procent v případě, že doprava zeslábne a aktuální pokles potvrdí ověřená data. Nový projekt Dynamické město by mohl podmínky dané zákonem uvést do praxe.

Správu veřejného osvětlení provádí v Praze společnost Eltodo-Citelum.

Ingformace o intenzitě provozu na nejdůležitějších ulicích v Praze jsou k nahlédnutí na stránkách TSK Praha.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.