Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

EUROKLÍČ pro čerpací stanice byl předveden na veletrhu Autotec 2008
Ke kvalitnímu vybavení čerpacích stanic patří i odpovídající sociální zařízení a celoevropský projekt EUROKLÍČ by měl umožnit osobám se sníženou pohyblivostí  jeho snadnou dostupnost.Každá čerpací stanice by měla být vybavena sociálním zařízením pro vozíčkáře, ale někdy bývají dveře uzavřené a je na nich oznámení „klíče jsou u obsluhy čerpací stanice“. Univerzální EUROKLÍČ umožní osobám se sníženou pohyblivostí otevírat všechna sociální a technická kompenzační zařízení ( výtahy, schodišťové plošiny atp.), která budou osazena jednotným EUROZÁMKEM.  Nositelem projektu EUROKLÍČ je Národní rada osob se zdravotním postižením  a manažerem projektu je Evropský institut pro udržitelný rozvoj. Pilotní projekt začal ve Středočeském kraji a je do něj zapojeno také Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo dopravy, České dráhy a SŽDC, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR a společnosti Ahold, Baumax, Globus, Kaufland, Tesco, Asociace hotelů a mnoho dalších. Nositel projektu se ve spolupráci s resorty, kraji a obcemi snaží zajistit distribuci Euroklíčů a montáž Eurozámků. Projekt EUROKLÍČ je realizován ve vyspělých evropských zemích již více než dvacet let. Na trhu čerpacích stanic podporuje projekt společnost PETROL media  a  společnosti  Benzina, Agip, Pap oil se k projektu připojují.

Na brněnském výstavišti proběhla v sobotu 7.6.2008 prezentace projektu v oborové expozici AUTOTEC Petrol  za účasti ředitele Autotec 2008 Ing. Jiřího Čikla a patrona projektu herce Mgr. Jana Potměšila.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.