Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Změny na státních hranicích spojené se vstupen ČR do Schengenu
Od 21. prosince 2007 dojde na našich hranicích ke změnám, které se týkají odstranění hraničních kontrol a odstranění překážek bránících volnému průjezdu na místech hraničních přechodů. Programy oslav spojených s touto významnou událostí je v článku.V Olomouckém kraji se počet hraničních přechodů zvýší na osm. Dosud fungují mezi Olomouckým krajem a Polskem hraniční přechody Mikulovice/Glucholazy, Bílý Potok/Paczkov, Zlaté Hory/Konradow a Nová Seninka/Nowa Morava. Od 21. prosince 2007 je doplní přestupy Velké Kunětice/Slawniowice, Vidnava/Kalkow, Bernartice/Dziewietlice a Travná/Lutynia. Náklady spojené s úpravou dopravního značení nových míst přijdou Olomoucký kraj na 158 tisíc korun.

Všechny kraje, kde probíhají v současné době státní hranice, provádějí místní šetření  na všech hraničních přechodech a místech, kde se protínají státní hranice. Ve spolupráci se sousedními zeměmi probíhá kontrola dopravního značení a následně dochází ke stanovení místních úprav provozu na pozemních komunikacích. Ministerstvo životního prostředí  vydalo dne 2.11.2007 tiskovou zprávu, ve které se poukazuje za nutnost respektování legislativy a to například při ochraně přírody. Tak budou i nadále platit zákazy vstupu do vybraných oblastí, přestože leží v blízkosti hranic.

Symbolické bourání hranic se Slovenskem proběhne 20. prosince 2007 v Novém Hrozenkově  ve Zlínském kraji za účasti ministrů vnitra obou zemí.

Schengenský prostor – je tak označováno území, v jehož rámci nejsou na společných hranicích vykonávány hraniční kontroly a je možné hranice překračovat kdykoliv a na jakémkoliv místě. 

Jihočeský kraj slaví vstup do schengenského prostoru v pátek 21. prosince 2007 v Českých Velenicích. Připraven je program. Od 14.00 hodin budou otevřeny adventní trhy na hlavní třídě ( Revoluční ulice) a v 16.30 proběhne setkání představitelů kraje a ministra vnitra ČR. Na závěr slavnosti otevření hranic bude ohňostroj.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.