Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze se připravuje rozšíření zón placeného stání.
Rada hlavního města schválila na dubnovém zasedání přípravu výběrového řízení pro správce zón placeného stání v městských částech Prahy 1, 2, 3 a 7.

Správcem zón placeného stání by měl být soukromý subjekt, vybraný na základě veřejné soutěže. Vybraný subjekt by měl zainvestovat všechny nové parkovací automaty a 10 let se o ně starat. Tuto službu by měl provádět pro město za fixní úplatu.

Počet plánovaných parkovacích automatů : Praha 1 – 14 nových automatů, Praha 2 – 118 automatů, Praha 3 – 82 automatů, Praha 7- 69 automatů.

Lidé budou moci v zónách platit i nadále prostřednictvím parkovacích automatů a nově i časově omezenou parkovací kartou. Časově omezenou ( dvouhodinovou) kartu si bude řidič dávat viditelně za okno automobilu a bude sloužit většinou pro zásobování a služby. Pro rezidenty je připravena karta v hodnotě 700,- Kč. Pro lidi dojíždějící do oblastí placených zón za prací platí stejná pravidla jako pro návštěvníky. Parkovací automaty budou v provozu Po – Pá od 8.00 do 18.00 hodin. Na motocykly se zóna nevztahuje. Systém nového parkování by měl začít platit od září 2007, vše závisí na podpisu smlouvy s novým správcem. Zóna placeného stání je dosud realizována v rámci Prahy 1 – počet automatů 143.

Aktualizace článku!!!

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.