Sněhová nadílka dorazila i do Prahy!

Tak jsme se konečně dočkali. Od úterý navečer se začal snášet sníh i na Prahu. Kdo se chce do zasněžené Prahy přeci jen vydat, ten ať použije všechny dostupné informační zdroje. ( aktualizováno 25.1.2007  a foto v článku )

Mapa  pořadí zajištění zimní údržby TSK hl.m. Prahy – ukáže, které silnice  mají přednost při zajištění sjízdnosti . Dopravní kamery – ukazují důležité komunikace a křižovatky převážně v centru města .

Aktualizace 25.1. 2007 – 15.45

V ulicích Prahy je stále veškerá technika a 400 pracovníků se věnuje ručnímu čištění chodníků. Během proběhlé noci bylo přijato opatření, které umožnilo seskupit sypače dle potřeby na komunikacích s více jízdními pruhy. Vybrané komunikace byly tak současně ošetřeny v plné šíři.

 Během dne pomohlo silničářům s likvidací sněhu na  komunikacích  sluníčko, které vylákalo ven na sníh děti  a běžkaře.

 

Situace středa 24.1.2007 – čas 9.00 – 10.00 

Drobně sněží, na komunikacích je uježděná vrstva sněhu, komplikované jsou svažité úseky. Provoz na hlavních komunikacích – průměrná rychlost je výrazně pod 50 km/h – nejrychlejší dopravní prostředek – metro ( tramvaje )

Hodnocení průběhu dne – středa 24.1.2007 –  (zdroj TZ TSK Praha)

V Praze napadlo průměrně 20 cm sněhu – od předchozího dne pracuje veškerá dostupná technika ( 69 sypačů na komunikacích I. pořadí – 55 sypačů na komunikacích II. a III. pořadí ) – najeto dosud 14 tisíc km- spotřebováno – 2 800 tun posypové soli, 560 tun roztoku chloridu vápenatého.

Situace během dne se postupně měnila – ráno na příjezdových komunikacích bylo poměrně těsno a kluzko – během dne se dařilo komunikace prosolit a “ projezdit“. Během dopoledne bylo hlášeno 100 dopravních nehod a jejich počet stále zvyšoval. Někteří řidiči se nedokázali s novou situací vyrovnat a řidiči kamiónů neměli ze sněhu vůbez žádnou radost.  Jezdilo se krokem a klouzalo to.  

 křižovatka Kolbenova / Kbelská - Praha 9 ulice Jandova - Praha 9

 

 Dopravní policie musela řešit i situaci, kdy řidič neviděl stavební úpravy u tramvajových kolejí v Sokolovské ulici (P9) a zapadl “ nejen do sněhu „. 

  

Zrádné koleje - ulice Sokolovská 

Jak vypadá Sokolovská bez sněhu?


Další články z IZDoprava.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stránka načtena za 1,40762 s | počet dotazů: 141 | paměť: 22130 KB. | 04.03.2021 - 07:31:35