Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

S letním letovým řádem se rozšiřuje i nabídka nových destinací


Od neděle 31.3.2013 platí na Letišti Václava Havla provoz podle letního letového řádu. Nově se bude od 1.4.2013 létat do italské Florencie kam bude létat společnost Darwin Airlines ve spolupráci s Českými aeroliniemi. Nově  bude létat společnost airBaltic do lotyšské Rigy a společnost Alitalia do Říma. České aerolinie začínají létat do Nice, Curychu a ruského Permu a skandinávské aerolinie SAS budou létat do Helsinek a Kodaně.

Nejvýznamnější novinkou z pohledu dopravní sítě Českých aerolinií a rozvoje letiště Václava Havla je navázání strategického partnerství spolupráce se společností Korean Air, jejímž výsledkem je společné operování dálkové linky do Soulu od 1.června a větší propojení letových řádů obou společností. Zemí s nejvyšším počtem míst, kam se bude v letní sezóně pravidelně létat, je Itálie s třinácti destinacemi, následovaná Ruskem s dvanácti a Řeckem a Velkou Británií s devíti destinacemi. Nejčastěji, tedy až desetkrát denně, se bude létat na trase Praha – Paříž/Charles de Gaulle, devět denních spojů je plánováno do Moskvy/Šeremetěvo a osm letů do Frankfurtu. Na Letišti Václava Havla bude své lety do 111 pravidelných destinací nabízet 51 leteckých společností. Nejbližším letištěm v rámci pravidelné přepravy je Mnichov vzdálený vzdušnou čarou 265 kilometrů a naopak nejdelší přímá linka vede do Soulu, vzdáleného 8 258 kilometrů.

Letiště Praha zároveň vyhodnotilo výsledky exkluzivního průzkumu cestujících za rok 2012, který připravuje agentura STEM/MARK. Z něj vyplynulo, že nejvíce cestujících na Letišti Václava Havla Praha je z České republiky (32 %), 13 % tvoří Rusové a 6% podíl mají Francouzi, následují Britové s 5 % a Američani se 4 %. Tři čtvrtiny všech pasažérů jsou ve věku mezi 15 a 44 roky, což se projevuje i na výrazném nárůstu využívaní moderních technologií. Elektronicky se už odbavuje každý druhý cestující


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,27694 s | počet dotazů: 200 | paměť: 27915 KB. | 02.07.2022 - 09:28:53